Serdar Turgut'tan uyarı: Koronavirüs silah olarak kullanılıyor!

Habertürk yazarı Serdar Turgut, bugünkü köşesinde son zamanlarda tüm dünya gündeminde yer alan koronavirüs tehlikesinin ticari bir silah olarak kullanıldığını belirtti.

Serdar Turgut'tan uyarı: Koronavirüs silah olarak kullanılıyor!

Son dönemlerde neredeyse tüm dünya ülkelerinde Çin'den yayılan koronavirüs tehlikesi, ana gündem maddesi.

Çin'de birçok kişinin ölümüne yol açan koronavirüs ile ilgili global alarm verildi. Türkiye'de de birçok hastanede vakalara rastlanınca karantinalar gerçekleşti fakat virüse rastlanmadı.

Konuyu farklı açıdan ele alan Habertürk yazarı Serdar Turgut, virüsün global bir silah olarak kullanıldığının altını çizdi. 

İşte Serdar Turgut'un dikkat çeken ifadeleri: 

Çin’in kurmaya başladığı ticarete dayalı bağlantıların bir şekilde durdurulması, aksatılması gerekiyordu Amerikan devletine göre. Koronavirüsün Çin’de ortaya çıkması ABD'ye kolay bulunamayacak bir fırsat sundu. Çin’in sınırlarını fiilen kapatmaya başladılar, doğal olarak kurulmuş ticari bağlantıları da darbe yemeye başladı. Bilim insanlarının aksine siyasetçiler Koronavirüs hakkında onu olduğundan fazla korkunç gösteren açıklamalar yapıp duruyorlar. Global bir korku, tepki yaratılıyor ve hepsi de Çin’e yönlendiriliyor. Yani anlayacağınız Koronavirüs global güç savaşında aktif biçimde, silah gibi kullanılıyor. Ha bunu derken virüsün bilinçli olarak ABD tarafından Çin’de yayıldığı gibi bir komplo teorisine de girmiyorum. "Böyle bir şey olabilir mi" diye de sorarsanız "Evet tabii ki olabilir bu dünyada katiyen böyle şeyler olmaz" da demiyorum. Sadece bu durumda ABD’nin kendiliğinden ortaya çıkmış olan bir durumu kendi çıkarları için kullandığını sanıyorum. Dünya Sağlık Örgütü tabii ki görünürde bağımsız bir kuruluştur ama genellikle Amerikan otoritesinin etkisi altındadır, bu salgını durduracak aşı tabii ki bulunacak ama bunun zamanlamasını da maalesef Amerika yapacak.

(...)

Yazının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNAN HABERLER
Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil! Mahmut Övür: CHP'de Ali Mahir yalnız değil!
Taha Akyol: Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? Taha Akyol: Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?
Mehmet Tezkan: Fabrikayı kaptınız da nerede bizim yerli ve milli tanklarımız! Mehmet Tezkan: Fabrikayı kaptınız da nerede bizim yerli ve milli tanklarımız!
Nuh Albayrak: Bu tecavüzcü AK Parti yöneticisi olsaydı! Nuh Albayrak: Bu tecavüzcü AK Parti yöneticisi olsaydı!
Abdulkadir Selvi: Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada Abdulkadir Selvi: Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada
Burhanettin Duran: CHP'nin "haram" söylemi Burhanettin Duran: CHP'nin "haram" söylemi
SON HABERLER
Bir Amerikalının gözünden Türkiye’de iyi giden tek şey Bir Amerikalının gözünden Türkiye’de iyi giden tek şey
Katar keşke Volkswagen'i getirseydi Katar keşke Volkswagen'i getirseydi
Ülkesine kara çalmak kimseyi şerefli yapmaz Ülkesine kara çalmak kimseyi şerefli yapmaz
Terör örgütlerine satılmış CHP! Terör örgütlerine satılmış CHP!
CHP içindeki taciz iddialarında Canan Kaftancıoğlu suçlu mu? CHP içindeki taciz iddialarında Canan Kaftancıoğlu suçlu mu?
Konu ilginç ama... Konu ilginç ama...
Avrupa Birliği bize neler edecek? Avrupa Birliği bize neler edecek?
Trump’a yargı yolu mu? Trump’a yargı yolu mu?