Rusya’da kıtalararası balistik füze fabrikasının deposunda yangın çıktı

Rusya’nın Krasnoyarsk şehrinde bulunan ve önemli askeri tesislerinden olan kıtalararası balistik füze fabrikasında dün akşam saatlerinde yangın çıktı.

Rusya’da kıtalararası balistik füze fabrikasının deposunda  yangın çıktı

Rusya’nın önemli askeri tesislerinden olan kıtalararası balistik füze fabrikasında dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Fabrikanın depo bölümünde çıkan yangın sabaha karşı söndürüldü.

Rusya’nın Krasnoyarsk şehrinde yer alan ve Rusya’nın önemli askeri tesislerinden olan Krasmaş fabrikasının deposunda dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Rusya Acil Durum Bakanlığı’nın açıklamasına göre, gece boyunca devam eden yangın 2 bin 500 metrekarelik bir alana yayılarak, çatının bir bölümünün çökmesine neden oldu.

Ayrıca, depoda başlayan yangına çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği ve bunun sonucunda da yangının, bu sabah yerel saat ile 04:17 sıralarında söndürüldüğü belirtildi. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, ‘Sarmat’ isimli füzelerin üretildiği alanın yangından etkilenmediği açıklandı. Yangının çıkış nedenine dair araştırmalar sürerken, yangının ‘ihmalden’ çıkmış olabileceğinden şüpheleniliyor.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
‘Olgunluk yaşa bakmaz’ dedikleri ‘Olgunluk yaşa bakmaz’ dedikleri
Her şeye rağmen inadına müzik ve şiir Her şeye rağmen inadına müzik ve şiir
Siyaseten işe yaradığı var sayılsa da… Siyaseten işe yaradığı var sayılsa da…
Faiz belası Faiz belası
Rakip büyükse kaleyi küçültmek.. Yazımın konusu futbol ama siyasetle de yakından ilgili… Rakip büyükse kaleyi küçültmek.. Yazımın konusu futbol ama siyasetle de yakından ilgili…
Dil Bayramı üzerinden 12 Eylül darbesi! Dil Bayramı üzerinden 12 Eylül darbesi!
ABD’ye demokrasi öğretmenin zamanı geldi! ABD’ye demokrasi öğretmenin zamanı geldi!
Kuzu’ya aferin Kuzu’ya aferin