ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Putin’den iptal edilen ABD- Kuzey Kore zirvesi için Trump'a çağrı

Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin, yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki diyaloğun, Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlanma sürecinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek ABD Başkanı Donald Trump’ın iptal ettiği ABD- Kuzey Kore zirvesinin gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Putin’den iptal edilen ABD- Kuzey Kore zirvesi için Trump'a çağrı
26 Mayıs 2018

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın iptal ettiği ABD-Kuzeu Kore zirvesinin gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın iptal ettiği ABD- Kuzey Kore zirvesinin gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. İki ülke arasındaki diyaloğun, Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlanma sürecinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Putin, “ABD ve Kuzey Kore arasındaki doğrudan diyaloğun çok önemli olduğuna inanıyoruz, bunun görüşme gerçekleşmeden, Kore adasının nükleer silah problemini de çözülemez” şeklinde konuştu.
Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlanma müzakerelerine yönelebilmesi için ülkenin güvenliğinin ve egemenliğinin tam anlamı ile sağlanması gerektiğini de hatırlatan Putin, “Bana göre, Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlanmasını konuşulabilmesi için önce Kuzey Kore’nin güvenliğinin ve egemenliğinin garanti altına alınması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler