ÇOK OKUNAN YAZARLAR

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Suriye saldırısına destek geldi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Suriye’ye yönelik ABD, İngiltere ve Fransa'nın birlikte gerçekleştirdiği askeri operasyonu desteklediğini belirterek, " Bu, Suriye rejiminin, Suriye halkına kimyasal silahlarla daha fazla saldırı yapmasını engelleyecek" açıklamasında bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Suriye saldırısına destek geldi
14 Nisan 2018

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik başlattığı operasyonu desteklediğini söyledi.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada, Suriye’ye yönelik askeri operasyonu desteklediğini belirterek, "Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa’nın Suriye rejiminin kimyasal silah tesislerine karşı yürüttüğü operasyonu destekliyorum. Bu, Suriye rejiminin, Suriye halkına kimyasal silahlarla daha fazla saldırı yapmasını engelleyecek" dedi.
NATO’nun, Suriye’nin kimyasal silah kullanımını uluslararası norm ve anlaşmalara açık bir ihlal olduğunu ifade ederek sürekli kınadıklarını belirten Stoltenberg, "Kimyasal silahların kullanımı kabul edilemez" diye konuştu. Stoltenberg, şunları kaydetti:
"NATO, kimyasal silah kullanımını uluslararası barış ve güvenlik için bir tehdit olarak görüyor ve Kimyasal Silah Sözleşmesini korumanın önemli olduğuna inanıyor. Bu, uluslararası toplum tarafından kolektif ve etkili bir cevap gerektirmektedir"

Benzer Haberler