ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Japonya’da Jebi Tayfunu alarmı: 268 uçuş iptal edildi

Japonya’da Salı günü kuvvetli etki göstermesi beklenen Jebi Tayfunu için bir dizi önlem alındı. Birçok tren seferi Salı günü için askıya alınırken, 268 uçuşun iptal edildiği açıklandı. Beklenen tayfun nedeniyle Osaka ve Hiroşima arasındaki hızlı tren seferlerinin de durdurulduğu belirtildi.

Japonya’da Jebi Tayfunu alarmı: 268 uçuş iptal edildi
03 Eylül 2018

Japonya’da Salı günü ülkenin batısında kuvvetli etki göstermesi beklenen Jebi Tayfunu nedeniyle birçok tren seferi ve 268 uçuş iptal edildi.
Japonya’da Salı günü kuvvetli etki göstermesi beklenen Jebi Tayfunu için bir dizi önlem alındı. Birçok tren seferi Salı günü için askıya alınırken, 268 uçuşun iptal edildiği açıklandı.
Shikoku bölgesinde, sabah erken saatlerde yapılan tren seferleri haricinde tüm seferler iptal edilirken, Osaka ve Hiroşima arasındaki hızlı tren seferlerinin de durdurulduğu belirtildi. Kansai bölgesindeki diğer demiryolu şirketleri, hava şartlarına bağlı olarak karar vereceklerini belirtirken, havayolu şirketleri, Salı günü başta Kansai bölgesinde olmak üzere 268 uçuşu iptal etti. Gerekli görülmesi halinde daha fazla uçuşun iptal edilebileceği açıklandı.

Sel ve maddi zarar bekleniyor
100 milyonluk nüfusuyla en büyük Japon adası konumunda bulunan Honshu’nun, doğrudan tayfunun etki hattında kalması bekleniyor. Karaya ulaştığında 160 km hızda rüzgarlar taşıyacağı öngörülen tayfunun sele ve ciddi maddi zararlara yol açabileceği uyarısı yapılıyor. Ayrıca tayfunun etki bölgesinde yaygın elektrik ve su kesintileri bekleniyor.

Benzer Haberler