ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İsrail'den protestocu Filistinlilere gaz bombası: 500'den fazla yaralı

Gazze- İsrail sınırında Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü kapsamında gösteriler düzenleyen Filistinlilere müdahale eden İsrail askerlerinin henüz tanımlanamayan yeşil renkte biz gaz bombası kullanması sonucu 500'den fazla kişinin yaralanmasına yol açtığı bildirildi.

İsrail'den protestocu Filistinlilere gaz bombası: 500'den fazla yaralı
13 Nisan 2018

 Gazze’de protesto gösterileri düzenleyen Filistinlilere İsrail askerlerinin sert müdahalesi sonucu 500’den fazla kişi yaralandı. Ayrıca İsrail askerlerinin henüz tanımlanamayan yeşil renkte biz gaz bombası kullandığı ve yaralananlarda ciddi semptomlar oluşturulduğu kaydedildi.
Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze- İsrail sınırında Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü kapsamında gösteriler düzenleyen Filistinlilere müdahale eden İsrail askerlerinin 500’den fazla kişiyi yaraladığını açıkladı. Her geçen gün Filistinli göstericilere daha şiddetli müdahale eden İsrail askerlerinin bugün yaraladıkları kişiler arasında iki de gazeteci olduğu belirtildi.
Öte yandan İsrail askerlerinin bugün Filistinli göstericiler üzerinde, henüz tanımlanamayan yeşil renkte bir gaz bombası kullandığı ve bombanın yaralananlar üzerinde ciddi ve tuhaf semptomlar oluşturulduğu ifade edildi.

Benzer Haberler