ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İsrail askerleri Filistin'in "Toprak Günü"nü kana buladı : 7 ölü, 500 yaralı

Filistinliler, 1976 yılında İsrail güçlerinin ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesinin yıl dönümü olan 30 Mart Toprak Günü’nde Gazze Şeridi’nde düzenledikleri yürüyüşe İsrail askerleri müdahale etti. Çıkan olaylarda ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü 500 dolayında yaralı var.

İsrail askerleri Filistin'in "Toprak Günü"nü kana buladı : 7 ölü, 500 yaralı
30 Mart 2018

İsrail askerlerinin Filistinler’in Toprak Günü yürüyüşüne müdahalesi sonucu 7 Filistinli hayatını kaybederken, 500 Filistinli yaralandı.
Filistinliler, 1976 yılında İsrail güçlerinin ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesinin yıl dönümü olan 30 Mart Toprak Günü’nde Gazze Şeridi’nde İsrail sınırında “Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüş başladığı sırada Gazze sınırı İsrail tarafından ’kapalı askeri bölge’ ilan edildi. İsrail askerlerinin gerçek mermilerle sert bir şekilde müdahale ettiği gösteride 7 Filistinli’nin hayatını kaybettiği, 500 Filistinli’nin ise yaralandığı bildirildi.
İsrail medyasında, İsrail hükümetinin düzenlenecek yürüyüş için Filistin’i uyardığı ve İsrail güvenlik güçlerini harekete geçireceği yönünde haberlere yer verilmişti.

Benzer Haberler