ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İngiliz Savaş Kabinesi'nden ABD ve Fransa ile ortak hareket kararı çıktı

Suriye’ye yönelik olası askeri operasyonu görüşmek üzere savaş kabinesini olağanüstü toplayan İngiltere Başbakan Theresa May Esad rejiminin kimyasal silah kullanmada sicilinin bulunduğunu belirtirken toplantıdan müttefikleri ABD ve Fransa ile birlikte hareket etme kararı çıktı.

İngiliz Savaş Kabinesi'nden ABD ve Fransa ile ortak hareket kararı çıktı
13 Nisan 2018

İngiltere, Suriye uluslararası bir müdahalede müttefikleri ABD ve Fransa ile birlikte harekete geçme kararı aldı.
İngiltere Başbakan Theresa May, Suriye’ye yönelik olası askeri operasyonu görüşmek üzere savaş kabinesini olağanüstü topladı. Toplantıya ilişkin Başbakanlıktan yapılan açıklamada, May’in Duma’da düzenlenen onlarca sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı "korkunç ve barbarca" olarak nitelendirdiği belirtildi. Esad rejimin kimyasal silahlar konusunda sicilinin olduğu ifade edilen açıklamada, Duma’daki saldırıdan büyük olasılıkla rejimin sorumlu olduğu belirtildi. Bölgede kabinenin insani krizi azaltmak ve Esad rejimi tarafından kimyasal silahların daha fazla kullanılmasını engellemek için harekete geçme konusunda anlaştığı ifade edilerek, İngiltere’nin uluslararası bir müdahalede müttefikleri ABD ve Fransa ile birlikte harekete geçme kararı aldığı bildirildi.
İngiltere Başbakanı Theresa May parlamentoya sormaksızın Suriye’ye karşı bir askeri harekatta yer almaya hazır olduğunu açıklamıştı.

Benzer Haberler