ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hindistan’da muson yağmurları felaketi : 27 ölü

Hindistan’ın Kerala eyaletinde muson yağmurlarının vurduğu bazı ilçelerin Çarşamba gününden bu yana etkili olan şiddetli yağışlar sonucu oluşan heyelanlarda ölü sayısın 27'ye çıktığı bildirildi. Bölgede kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Hindistan’da muson yağmurları felaketi : 27 ölü
10 Ağustos 2018

Muson yağmurlarının etkili olduğu Hindistan’da şiddetli yağış sonucu meydana gelen heyelanda en az 27 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
Hindistan’ın Kerala eyaletinde meydana gelen heyelanlarda en az 27 kişi hayatını kaybetti. Muson yağmurlarının vurduğu eyaletteki bazı ilçelerin Çarşamba gününden bu yana etkili olan şiddetli yağışlara maruz kaldığı ve bugün 3 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Ölü sayısının 27’ye yükseldiği bölgede kurtarma çalışmaları sürüyor.

Şiddetli yağış uyarısı yapıldı
Meteorolojiden yapılan açıklamada, bölgede 24 saat içerisinde yağışların artacağı ve şiddetli olacağı belirtildi. İdukki Barajı’nda su seviyesinin hızla yükseldiği ve iki barajın daha açıldığı aktarıldı.
Öte yandan dün uçuşların aksadığı Cochin Uluslararası Havalimanı’nda bugün normale dönüldüğü, endişelenecek hiçbir şeyin olmadığı belirtildi.

Benzer Haberler