ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erdoğan'dan Steinmeier ve Merkel görüşmeleriyle ilgili açıklama

Dün Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından askeri törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Angela Merkel ile gerçekleşen görüşmelere ilişkin Köln'de caminin açılışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Steinmeier ve Merkel görüşmeleriyle ilgili açıklama
29 Eylül 2018

Almanya'nın Köln kentinde Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii'nin açılışını yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, yaptığı konuşmada Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’in davetini memnuniyetle karşıladığını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti:
“Gerek Steinmeier ile gerek Merkel ile görüşmelerimizde iki ülkeyi yakından ilgilendiren meseleleri samimiyetle ele aldık.
"Kritik bir dönemde başarılı görüşmeler yaptık.
“Ticaretimizi ve ekonomik yatırımlarımızı nasıl artıracağımızı ve ırkçılık ve yabancı düşmanlığı gibi çeşitli konularda verdiğimiz ortak mücadeleleri konuştuk.
“Yaptığımız görüşmelerin, Türk Alman dostluğunu perçinlediğini düşünüyorum.
“Son dönemdeki bazı fikir ayrılıklarını bir yana koyarak bundan sonra ortak menfaatlerimize odaklanma gereğini vurguladım.
“Terör örgütleriyle mücadeleden, mülteci krizine, Suriye çatışmalarından, ticaret savaşlarına kadar her alanda işbirliğimizi güçlendireceğiz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından askeri törenle karşılanmış, Başbakan Angela Merkel ile görüşerek ortak bir basın toplantısı düzenlenmişti.

Benzer Haberler