Endonezya seçimlerinde 270’ten fazla görevli oy sayımı sürecinde yorgunluktan öldü

Endonezya’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen seçimlerden sonra oy sayımı sürecinde 270’ten fazla sandık görevlisi yorgunluktan hayatını kaybetti.

Endonezya seçimlerinde 270’ten fazla görevli oy sayımı sürecinde yorgunluktan öldü

Endonezya’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen seçimlerden sonra oy sayımı sürecinde 270’ten fazla sandık görevlisi yorgunluktan hayatını kaybetti.


Endonezya’da yetkililer, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen seçimlerde milyonlarca oyu saatlerce elleriyle saymak zorunda kalan en az 270 sandık görevlisinin yorgunluğa bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Yetkililer, bunun tarihin en büyük tek günlük oylamadan 10 gün sonra gerçekleştiğini açıkladı. Bir yetkiliye göre çalışanlar ellerinde milyonlarca oy pusulasını sayarak uzun saatler harcadıkları için yorgunluktan kaynaklanan hastalıklardan öldü.
Endonezya Genel Seçim Komisyonu (KPU) sözcüsü, oylamaya nezaret eden bin 878 çalışanın ise hastalandığını söyledi. Oy sayımı halen devam ederken ölü sayısının artmasından korkuluyor. Sağlık bakanlığı, tıbbi seçim tesislerini hasta olan seçim personeli için yardıma çağırdı.


Endonezya’nın seçim komisyonu, işçilere yaptığı muamele nedeniyle eleştiriliyor. Başkan adaylarından Prabowo Subianto’nun kampanya danışmanı Ahmad Muzani, “KPU, personelin iş yükünü yönetmekte ihtiyatlı değil” dedi.
Endonezya’da 17 Nisan’da yapılan seçimlerde devlet başkanlığı ve ulusal ile bölgesel parlamento seçimleri birleştirildi. Bunun üzerine aynı gün yapılan seçimlerde sandık başına giden 193 milyon seçmen 3 alanda oy kullandı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Bitlis’te odun toplamaya giden 8 kişilik gruba ateş açıldı; 1 ölü Bitlis’te odun toplamaya giden 8 kişilik gruba ateş açıldı; 1 ölü
Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar
TÜBİTAK'a personel alınacak TÜBİTAK'a personel alınacak
Kiraz'a şehit ateşi düştü Kiraz'a şehit ateşi düştü
Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası" Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası"
Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti
SON HABERLER
Bayramda Suriye’de savaşa ara mı verilecek? Bayramda Suriye’de savaşa ara mı verilecek?
Kiraz'a şehit ateşi düştü Kiraz'a şehit ateşi düştü
Antalya'da bir kişi caminin kapalı olmasına sinirlenerek camiyi yakmaya çalıştı Antalya'da bir kişi caminin kapalı olmasına sinirlenerek camiyi yakmaya çalıştı
Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı
19 Mayıs ve Türk’ün kudreti 19 Mayıs ve Türk’ün kudreti
Kayseri'de kereste deposunda yangın Kayseri'de kereste deposunda yangın
Hayal kurmak psikolojik bir rahatsızlık Hayal kurmak psikolojik bir rahatsızlık
Her şey neden çok güzel olmadı? Her şey neden çok güzel olmadı?