ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bursa'da verdiği ifade yüzünden tanığın başında odun kırıldı

Gemlik Açık Cezaevi’nde hükümlü bir sanığın Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında tanıklık yapan Halil İbrahim Topal, tanıklık yaptığı şahsın ağabeyi tarafından adliye çıkışında saldırıya uğradı. Sanık yakınının Halil İbrahim Topal'ın başına vurduğu odun kırıldı.

Bursa'da verdiği ifade yüzünden tanığın başında odun kırıldı
12 Mayıs 2018

 BURSA'da görülen bir davada tanıklık yapan Halil İbrahim Topal (42), duruşmadan sonra adliye önünde sanığın ağabeyi Kenan E.’nin (32) sopalı saldırısına uğradı. Tanığın kafasına vurduğu sopanın kırıldığı olaydan sonra gözaltına alınan Kenan E., “Kardeşim onun yüzünden 7 aydır hapis yatıyor” iddiasında bulundu.
Gemlik Açık Cezaevi’nde hükümlü Halil İbrahim Topal, Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bir davada tanıklık yapmak üzere Bursa Adliyesi'ne geldi. Topal tanıklık yaptıktan sonra adliyeden çıkarken, sanığın ağabeyi Kenan E. sopayla saldırdı. Polislerin müdahalesiyle kurtulan Halil İbrahim Topal, Kenan E.’den şikayetçi oldu. Topal’ın yakını olduğu öğrenilen bir kadın ise kırılan sopayı yerden alarak polise teslim etti.
Gözaltına alınarak Çarpı Polis Merkezi’ne götürülen taraflardan Kenan E. ifadesinde, Halil İbrahim Topal’ın tutuklu bulunan kardeşine iftira attığını, kardeşinin bu yüzden 7 aydır cezaevinde bulunduğunu iddia ederek, “Duruşmada kardeşimin aleyhine tanıklık yaptı. Duruşmadan sonra adliye önünde tekrar görünce sinirlerime hakim olamadım, sopayla vurdum” dedi. Gemlik Yarı Açık Cezaevi’nde hükümlü olan Halil İbrahim Topal ise duruşmada bildiklerini anlattığını, kendisine sopa ile saldıran kişiyi tanımadığını söyledi. Polis olayla ilgli soruşturma başlattı.

Benzer Haberler