ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Avrupadaki uçuşları arap saçına çeviren arıza giderildi

Avrupa'da dün gün içinde pek çok uçuşun gecikmesine neden olan teknik arıza ile ilgili AVRUPA Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol)'den açıklama geldi. Eurocontrol, arızanın giderildiğini ve uçuşların normale döndüğünü duyururken bir duyuru da THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'den geldi.

Avrupadaki uçuşları arap saçına çeviren arıza giderildi
04 Nisan 2018

 AVRUPA Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol), dün Avrupa'da gün içinde pek çok uçuşun gecikmesine neden olan teknik arıza giderildiğini bildirdi.

Brüksel merkezli Eurocontrol, sisteminde yaşanan arızanın saat 22:00 itibariyle tamamen giderildiğini, yolculara ve havayolu şirketlerine yaşatılan rahatsızlıktan çok üzüntü duyulduğunu kaydetti. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter adresinden yaptığı son açıklamada, “Eurocontrol sistem arızası giderilmiş olup; Avrupa seferlerimiz normale dönmüştür" dedi.

Bu arada arızanın Geliştirilmiş Taktik Akış Yönetim Sistemi'nde meydana geldiği öğrenildi. Arıza üzerine acil durum prosedürü uygulanırken Avrupa hava sahasında yüzde 10 kapasite azaltımına gidildi. Sistem 5 saatlik çabanın ardından normale döndü.

Benzer Haberler