Abdulkadir Selvi Anıtakabir'de neler yaşandığını yazdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs'ta Anıtkabir ziyaretinde 18 dakika kurmaylarını beklemesine ve ardından sinirlenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Selvi, ''Kemal Bey’i yürüyen merdivene ters bindirdiler, seçimlerde kendisine oy veremeyen genel başkan konumuna düşürdüler. Son olarak da Anıtkabir’de yaşananlar ortaya çıktı. Kemal Bey ne çekecek bu CHP yönetiminden!'' ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi Anıtakabir'de neler yaşandığını yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs'ta Anıtkabir ziyaretinde, partililer tarafından 18 dakika bekletilmesine ve ardından sinirlenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Selvi, ''Kemal Bey’i yürüyen merdivene ters bindirdiler, seçimlerde kendisine oy veremeyen genel başkan konumuna düşürdüler. Son olarak da Anıtkabir’de yaşananlar ortaya çıktı. Kemal Bey ne çekecek bu CHP yönetiminden!'' diyerek olayın perde arkasında yaşananları paylaştı.

İşte Selvi'nin ''CHP Anıtkabir için kaçta müracaat etmiş?'' başlıklı yazısı


''Partililer arasında Atatürk savaşının yaşanmasına alıştık da ilk kez Anıtkabir savaşı yaşanıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Anıtkabir’de 18 dakika yardımcılarını beklediği olaydan söz ediyorum. Şimdiye kadar Kemal Bey’i yürüyen merdivene ters bindirdiler, seçimlerde kendisine oy veremeyen genel başkan konumuna düşürdüler. Son olarak da Anıtkabir’de yaşananlar ortaya çıktı. Kemal Bey ne çekecek bu CHP yönetiminden!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs’ta saat 19.19’da tüm Türkiye’yi balkonlardan İstiklal Marşı’nı söylemeye davet etmişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Meclis’teki açıklamalarını izledim. Anıtkabir’de yaşananların, CHP Genel Başkanı’nın saat 19.19’da Anıtkabir’e çelenk koyup İstiklal Marşı okumasını engellemek için yapıldığını savunuyor. Ama işin aslı öyle değil.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de 25 kişilik bir heyetle Anıtkabir’e çelenk koydu. Hiçbir sorun olmadı. Akşener, tören boyunca kendisine eşlik eden komutana teşekkür ederek ayrıldı. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’la konuştum. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle 25 kişilik bir liste için önce Ankara Valiliği’nden izin almışlar. Anıtkabir Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan da 1 hafta önce izin alınmış. Uğur Poyraz, “Hiçbir sorun yaşanmadı” dedi. CHP ise 19 Mayıs günü saat 13.40’ta müracaat etmiş. Belirttikleri gibi saat 19.19’u istemişler. Kılıçdaroğlu ile birlikte 9 kişinin ismi bildirilmiş. CHP Genel Merkezi’ne Anıtkabir’in saat 18.00’de ziyarete kapanacağı belirtilerek, Kılıçdaroğlu’nun 9 kişi ile birlikte ziyaret edebileceği bildirilmiş. Sonra bildiğiniz o kargaşa görüntüleri yaşanmış. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bile içeriye Kılıçdaroğlu’nun aracıyla sokulmuş. Korsan taksi sanki. Allah’tan ki CHP Genel Merkezi aranıp Anıtkabir’in saat 18.00’de ziyarete kapanacağı bildirilmiş, yoksa 19 Mayıs’ta Anıtkabir’i ziyaret edememiş durumuna düşerlerdi.''

Abdulkadir Selvi'nin tüm yazarları

ÇOK OKUNAN HABERLER
Esra Elönü'den İmamoğlu'na Zehir Zemberek Sözler : Şehit Kemikleri Sızlıyor ! Esra Elönü'den İmamoğlu'na Zehir Zemberek Sözler : Şehit Kemikleri Sızlıyor !
Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ? Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ?
Sevilay Yılman : Dün Erdoğan'a Yapılan Neyse Bugün Gergerlioğlu'na Yapılan Aynı Şey ! Sevilay Yılman : Dün Erdoğan'a Yapılan Neyse Bugün Gergerlioğlu'na Yapılan Aynı Şey !
Yusuf Kaplan : Çanakkale Savaşı Küfrün İmanı Tarih Gömme Savaşıydı ! Yusuf Kaplan : Çanakkale Savaşı Küfrün İmanı Tarih Gömme Savaşıydı !
Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında ! Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında !
SON HABERLER
Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ? Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ?
Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında ! Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında !
Batı cephesinde değişen bir şey yok! Bir defa daha vurguluyorum: Demokrasi bizim işimiz, Batı'nın değil Batı cephesinde değişen bir şey yok! Bir defa daha vurguluyorum: Demokrasi bizim işimiz, Batı'nın değil
Hepsi yalan mıydı? Hepsi yalan mıydı?
Bakakalırım çekilen filmlerin ardından... Bakakalırım çekilen filmlerin ardından...
HDP’yi kapatma davası Batı ile ilişkilerde sıkıntı yaratmaya aday HDP’yi kapatma davası Batı ile ilişkilerde sıkıntı yaratmaya aday
Enver Gökçe’ye bir armağan... Enver Gökçe’ye bir armağan...
Sahibinden satılık okul ilanları dikkatimi çekiyor Sahibinden satılık okul ilanları dikkatimi çekiyor