Ali Ece Kimdir?

20 Ocak 1977'de İstanbul'da doğdu. En az herkesinki kadar harika bir çocukluk geçirdi. 5 yaşında okula başlatılınca hayatı alt üst oldu, çünkü kekeme oldu. 1987 yılında Saint-Joseph lisesini kazandı, orada geçirdiği 8 yıl hayatının en güzel zamanı oldu.
Bu arada Efes Pilsen, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta basketbol oynadı ama hep futbolcu olmak istedi. Futbolculuk denemeleri Galatasaray Üniversitesi, Topkapıspor ve Yıldırım Bosna ile sınırlı kalsa da onun için forma giydiği her takım bir Premier League ekibiydi.
Okuduklarını hayatta uygulamaya çalışınca başı sürekli derde girdi. 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü kazandı. Kısa süre sonra "kamu" kavramıyla arasındaki uçurum onu geri dönülmez biçimde sanatın bulanık sularına itti. Birçok müzik grubu kurdu. Daha fazla yaşamak için uyumadı. 2000 yılında hayata atılmamak için aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında yükseklisans yaptı. Yapı Kredi Yayınları'nda editör olarak çalıştı. "Cogito", "Sanat Dünyamız", "F dergi" ve daha birçok dergide yazıları yayınlandı. Bir süre çevirmenlik yaptı. "Ayın En Güzel Hali" ve "12 Azize'ye 12 Ağıt" adlarında yazdığı iki romanı yayınlanmıştır. "Dinar Bandosu" grubunda gitar, org ve bas çalmıştır. Şu an halen müzikle ilgileniyor ve tek başına solo çalışmalar yapıyor.
"Sky Türk" kanalında dört kişi yaptıkları "Total Futbol" programının ve bir süre çalıştığı "Four Four Two" dergisinin yeri ise hep ayrı olmuştur. Bunun dışında "Lig Tv"'de Haşmet Babaoğlu ve Mehmet Ayan ile beraber tadından yenmez bir futbol programı yapmışlardır.
Daha sonra 3.5 yıl kadar TRTSpor kanalında programlar yaptıktan sonra 2014-2015 sezonu için NTVSpor'a transfer oldu.

BAZI YAZILARI
TÜM YAZILARI