26.04.2017

Murat Ülker’in Twitter’a vedası
Bu yazıyı Twitleyin Bu yazıyı Twitleyin Bu yazıyı Twitleyin

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Twitter hesabını kapattı. Oysa sosyal medyayı en iyi kullanan patronlardan biriydi. Başta resim olmak üzere sanata olan sevgisi, işine olan bağlılığı; paylaşımlarında kendini hissettiriyordu.
Murat Ülker bazen gençlere taş çıkartacak kadar esprili, ironik paylaşımlar yapıyordu. Aslında bulunduğu konuma ve ülkenin siyasi atmosferine göre Murat Ülker, sosyal medyadaki esprili, düşündürücü paylaşımlarıyla risk de alıyordu.
'1 Nisan'da küçük kardeşlerin abilerine, ablalarına sürprizleri var!' mesajı ile yayınlanan ve '1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor' şeklinde başlayan Ülker'in reklam filmi gerçekten tuhaftı.
Reklamın darbeyi çağrıştıran subliminal mesajlar içerdiği iddia ediliyordu. Asıl ilginç olan ise bu reklamı izledikten sonra Kısıklı'daki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin önünde toplanan halk da, 'Yok canım Ülker gibi büyük bir şirket bir reklam filmiyle neden algı operasyonu çeksin ki' diyenler de haklıydı.
Hakikaten 24'ü yurt dışında olmak üzere 84 fabrikası, 56 bin çalışanı olan, 130 ülkeye ihracat yapan dev bir şirket neden buna gerek duysun ki?
Ama ortada bir tuhaflık vardı, korku filmi gibiydi o reklam ve 15 Temmuz travmasını atlatamamış bir halkın tepki göstermesi de normaldi.

Yazının devamı için tıklayın >>


TÜMÜ ÇOK OKUNAN YAZARLAR