28.04.2017

Taraf gazetesinde yaptığı sarsıcı haberlerle dikkat çeken Mehmet Baransu Ardahan Göleli kökenli aileye mensuptur. lise öğrenimini Erzurum'da tamamlayan Mehmet Baransu daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı ve İstanbul'a geldi. Mesleğe Akşam gazetesinde stajyer olarak başladı.

Okul döneminde okulun ajansında ve 32. Gün programında da bir süre çalıştı.Daha sonra Aksiyon dergisine geçti ve 1997-2000 yılları arasında burada çalıştı.Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Baransu, "Amerika'da çocuk cinayetleri ve medya" konulu tezini hazırlamak için ABD'ye gitti. Tezini tamamlamak ve dil eğitimi almak için ABD'de üç buçuk yıl kalan Baransu, Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet’te çalıştı.

Daha sonra yeni kurulan Taraf gazetesine geçti.Burada yaptığı haberler nedeniyle hakkında soruşturmanın gizliliğini ihlal suçlamasıyla pek çok dava açıldı.2009 yılında ringhaber.com isimli özel haberler yapan bir site kurdu. Fakat yeteri reklam alamadıkları gerekçesiyle siteyi kapatmak zorunda kaldı.

Son olarak Taraf Gazetesinden ayrıldı.

TÜMÜ ÇOK OKUNAN YAZARLAR