28.04.2017

Radikal Gazetesi yazarı Cüneyt Özdemir, 8 Şubat 1970'te, Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu.

Gazetecilik hayatına 1990'da başlayan Özdemir, 1992'de 32. Gün haber programında muhabir olarak çalışmaya başladı ve genel yayın yönetmenliği gibi birçok görevde bulundu. 1993'te British Council bursu alarak gittiği Londra'da multimedya eğitimi gördü. ATV ana haberde yer alan Cüneyt'in Büyüteci adlı programı hazırladı. Bir yıl kadar Siyaset Meydanı'nın yönetmenliğini yaptı.

Lübnan-İsrail sınırında, Kuzey Irak'ta ve Afganistan'da savaş muhabirliği yaptı. 1999'da CNN Türk'ün kurucu kadrosu içinde yer aldı. 2003'te Irak işgaliyle ilgili izlenimlerini haberleştirdi.

2000 yılında 5N1K adlı güncel haber ve araştırmacılık programını hazırlamaya başladı. Bir dönem Soner Yalçın'la birlikte sunduğu programı daha sonra tek başına sunmaya devam etti. Program, Altın Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar’ı gibi birçok ödül aldı.

TÜMÜ ÇOK OKUNAN YAZARLAR